Pumpu rašanās iemesli

Pilnīgi ikviens no mums savā dzīvē ir sastapies ar nevēlamām pumpām uz sejas, kas traucē tavam izskatam un labsajūtai. Patiesībā pumpas uz sejas var mesties daudz un dažādu iemeslu dēļ, bet kādi tad ir galvenie iemesli?

Neatbilstoša un nepareiza sejas ādas kopšana

Šis iemesls ir viens no biežākajiem pumpu rašanās cēloņiem. Iespējams, ka ādu kopjošie līdzekļi, kurus tu esi izvēlējies, nesatur tādas vielas, kuras ir vajadzīgas tieši tavam ādas tipam.

Kā uzzināt, kurš sejas tīrīšanas līdzeklis atbilst tavam sejas ādas tipam? Dodies pie speciālista, jo tikai viņš tikai var ieteikt tev piemērotāko sejas tīrīšanas līdzekli. Tomēr vizīte pie laba un atzīta speciālista (kosmetologa) var diezgan dārgi izmaksāt.

Organisma hormonālās izmaiņas

Pumpas, kas samērā regulāri izsitas uz zoda, var liecināt par hormonāliem traucējumiem, jo hormonālās izmaiņas nereti ietekmē arī sejas ādu, tāpēc ir vērts doties pie ginekologa, lai veiktu hormonālās analīzes un noskaidrotu to cēloni.

Gremošanas (kuņģa) problēmas

Gremošanas problēmas ir viens no visbiežākajiem pumpu rašanās iemesliem, kas liecina par to, kā sagremojas un uzsūcas apēstā pārtika. Ja tev ir kuņģa un zarnu trakta problēmas, tad pumpas pārsvarā izsitas ap lūpām. Ap lūpām pumpas mēdz izsisties arī tad, ja tev ir aizcietējumi, kolikas.

Ja tavas pumpas izsitas uz pieres (tuvāk uzacīm), tad tās nereti liecina par iekaisušu gremošanas traktu.

Plaušu pārpūle

Ja tu esi smēķētājs un ja tev regulāri izsitas pumpas uz vaigiem, muguras vai pieri, tad zini, ka tavs organisms signalizē par plaušu pārpūli. Šādos gadījumos iesaka ievērojami samazināt nikotīna devu un pēc iespējas vairāk uzturēties svaigā gaisā.

Ēšanas paradumi

Ļoti lielu ietekmi uz mums atstāj mūsu uzturā lietotā pārtika – nereti cilvēki aizraujas ar saldumu, dzīvnieku tauku, limonāžu un augļu sulu lietošanu uzturā. Tādos gadījumos cilvēka organisms nespēj izvadīt toksīnus un sadedzināt liekos taukus, tāpēc mēģina tos izstumt caur ādu, kas veicina pumpu rašanos īpaši uz pieres.

Alkohola lietošana

Nereti mūsdienās neviena ballīte nav iedomājama bez alkohola – cilvēki vairs bez alkohola nemāk atpūsties. Ja pārmērīgi lieto alkoholu (piemēram, alu, vīnu), tad tu gandrīz vienmēr sastapsies ar pumpām uz sejas (ir arī reti izņēmumi).

Infekcijas

Dažādas infekcijas ir viens no biežajiem pumpu rašanās cēloņiem, tāpēc noteikti tev ir jārūpējas par savu sejas ādu.

Stress, nervozitāte

Stress un nervozitāte ir viens no slimību galvenajiem iemesliem, kā arī pumpu rašanās iemesliem. Nereti pumpas uz tava deguna un zoda liecina par miega trūkumu, par tavu ikdienas stresa pilno dzīvi un nervozitāti.

Problēmas ar sirdi vai asinsvadu sistēmu

Ja esi novērojis, ka uz tava deguna regulāri izsitas pumpas, tad iesakām noskaidrot, vai tev nav problēmas ar sirdi vai asinsrites sistēmu – iespējams, ka tavs uzturs ir nepilnīgs un ka tavai sirdij trūkst B grupas vitamīni un olbaltumvielu. Iespējams, ka tev ir jāmaina arī savs dzīvesveids – tas ir pārāk mazkustīgs.

Nieru traucējumi

Ja tavas pumpas uz sejas mēdz izsisties zem acīm, tad noderīgi būtu zināt, ka tas var liecināt par nieru un par iekšējā sekrēta dziedzera traucējumiem.

Bieži vien cilvēkiem var redzēt arī maisiņus zem acīm, kuri var signalizēt par nieru traucējumiem, kā arī par problēmām ar vairogdziedzeri. Maisiņi zem acīm var liecināt arī par miega trūkumu organismā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *