Cīņa ar celulītu – iedarbīgas metodes un procedūras

Mūsdienās teju gandrīz vai katrai sievietei ir nācies sastapties ar nepatīkamu problēmu, kuru var nosaukt par celulītu. Varētu teikt, ka no celulīta cieš apmēram 90% sievietes. Celulīts ir pārmērīga saistaudu ieaugšana ap tauku šūnām vielmaiņas traucējumu rezultātā.

Var likties, ka celulīts var skart tikai apaļas sievietes, toties pat slaidas un sportiskas sievietes ar nevainojamu figūru nav pasargātas no estētiski nepievilcīgās tā saucamās “apelsīna miziņas” (celulīta) veidošanās uz ādas, tieši tāpēc pretcelulīta līdzekļi un procedūras ir tik populāri un tiem ir nozīmīga vieta mūsdienu skaistumkopšanas industrijā.

Lai saprastu celulīta rašanās cēloņus, vispirms ir jāizprot cilvēka ādas struktūras īpašības. Gan sievietēm, gan vīriešiem tauku šūnas no ādas atdala savdabīgas starpsienas ― fibrozie audi, tomēr to struktūra vīriešiem un sievietēm ir atšķirīga.

Vīriešu ādā starpsienas ir veidotas krusteniski, tādējādi novēršot tauku izkļūšanu cauri tām un ļaujot vīriešiem pat ar lieko svaru saglabāt stingru un gludu ādas virsmu. Rezultāts – celulīts var skart arī vīriešus, bet daudz retāk nekā sievietes.

Sievietēm gan starpsienas, gan tauku šūnas ir novietotas perpendikulāri ādai. Uzkrājoties taukiem un fibrozajiem audiem gadu gaitā, kā arī saules iedarbībā kļūstot stingrākiem, tauku šūnas sāk iespiesties starp fibrozajiem audiem, tādēļ uz ķermeņa virsmas veidojas tā sauktais “apelsīna miziņas efekts”, kuru saucam par celulītu.

Vēl viens faktors, kas ietekmē celulīta veidošanos sievietēm ― sieviešu organismā tauku šūnas ir lielākas un estrogēna ietekmē tās vairāk uzkrājas vēdera, gurnu un dibena zonās.

Veselīgs dzīvesveids un nodarbošanās ar sportu ir labs cīņā pret celulītu, bet nav 100% garantija, ka celulīts izzudīs, bet šeit ir svarīgi pieminēt, ka sportot var ikviens – tas neko nemaksā, jo kurš gan ir dzirdējis, ka par skriešanu savā pilsētā katru vakaru būtu jāmaksā?

Uzturs ar augstu antioksidantu saturu zināmā mērā ļauj palēnināt celulīta veidošanos, palīdzot saglabāt ādu patīkamu, tvirtu un elastīgu.

Ādas kopšana mājas apstākļos ar līdzekļiem, kas satur kofeīnu, īslaicīgi palīdz pret celulīta veidošanos, jo uzlabo liekā šķidruma atteci no celulīta skartajām vietām, turklāt daudziem pretcelulīta līdzekļiem ir masāžas aplikatori vai rullīši, kas uzlabo cirkulāciju un pastiprina liekā šķidruma atteci.

Vēl viena iespēja cīņā ar celulītu ir ķermeņa noberšana ar sausu suku ― tas stimulē asinsriti vietās, kur uzkrājas toksīni un šķidrums, kas arī izraisa celulītu. Līdzīgi iedarbojas limfodrenāžas masāža, kas uz neilgu laiku uzlabo ādas tekstūru, toties šo metožu iedarbība ir īslaicīga un tā saglabājas tikai apmēram 24 stundu laikā.

Sievietēm, kas vēlas iegūt ilglaicīgu un pamanāmu rezultātu, iesaka izmantot profesionālu medicīnisku ārstēšanu ar speciālām un efektīvām tehnoloģijām, ļaujot pacientam atbrīvoties no celulīta un siluetu. Lai sasniegtu rezultātu, jāveic tikai 4 – 6 procedūras.

Celulīta ārējās izpausmes mazina ādas kopšana ar līdzekļiem, kas satur C vitamīnu un retinolu. Abu šo līdzekļu iedarbība ļauj palielināt kolagēna sintēzi ādā un padara ādu blīvāku. Retinols ir Organiska viela, kas nepieciešama organisma normālai augšanai, šūnu vairošanās procesiem, normālai redzei (A vitamīns).

Nozīmīga loma arī ir celulīta masēšanai, jo tādā veidā tiek paplašināti asinsvadi, uzlabota asinsrite, tādā veidā barības vielas ar skābekli nokļūst pie celulīta skartajām šūnām un mazina to apjomu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *