Kā iegūt skaistu un veselīgu sejas ādu?

Ikviena sieviete zina, ka par sejas ādu ir nepieciešams rūpēties un to arī saudzēt. Kāpēc? Seja ir cilvēka vizītkarte, veselības spogulis, un tā rada arī pirmo iespaidu par cilvēku. Nereti sievietes (nu jau arī jaunas meitenes) lieto dažādus tonālos krēmus, lai noslēptu visas sejas nepilnības (pinnes u.c.), toties ir jāatceras, ka tas nav vislabākais risinājums – ir jāsāk domāt par savu dzīvesveidu, uzturu un nedaudz citādāku sejas kopšanu.

Lai sejas āda būtu veselīga un skaista, liela nozīme ir jāpievērš veselīgam dzīvesveidam, C vitamīna un ūdens lietošanai. C vitamīns uzlabo ādas toni, kā arī produktus ar augstu C vitamīna saturu (citronus, apelsīnus) var izmantot kā toniku, uzklājot uz ādas, jo tas noņem atmirušās ādas šūnas. Nozīmīgi ir piebilst, ka arī citu vitamīnu lietošana ir svarīga, piemēram, ir ieteicams uzturā lietot produktus, kas satur arī daudz E vitamīna, olbaltumvielas un cinka.

Uzturā ir jālieto arī vairāk augļi un dārzeņi – vislabāk, ja tie būs audzēti savā piemājas dārzā, jo tajos būs gan daudz vitamīna, gan arī nebūs jāaizņemas mūsdienās tik ļoti populārie ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi, lai tos iegādātos. Augļi  un dārzeņi satur daudz nozīmīgas vielas, kuras ir nepieciešamas, lai iegūtu veselīgu un sev patīkamu ādu.

Jāatgādina, ka medus ir līdzeklis, kurš atjauno, mīkstina un ievērojami uzlabo sejas ādu. Ir ieteicams arī lietot dažādus skaistumkopšanas līdzekļus, kuri satur medu, vai arī lietot dabīgo medu kā sejas masku.

Svarīgi ir samazināt ātro uzkodu lietošanu reizes, jo neviens speciālists vēl nav atzinis, ka ātrās uzkodas uzlabotu sejas ādu. Pie tam šīs uzkodas ir kaitīgas arī visam cilvēka organismam.

Būtiski ir samazināt arī kafijas, alkohola un saldumu lietošanu uzturā, kā arī atmest smēķēšanu, jo arī visi šie paradumi negatīvi ietekmē sejas ādu.

Ja tev ir sausa sejas āda, tev noteikti ir jāpiedomā pie tās mitrināšanas. Vairāki speciālisti rekomendē lietot mitrinošos krēmus divreiz dienā – no rīta un vakarā pirms gulētiešanas. Ja arī nevari iegādāties mitrinošo krēmu, droši vari sakult olas dzeltenumu, jo tas mitrina ādu. Arī citronu un olīveļļas maska mitrina, kā arī balina ādu. Šeit svarīgi ir piebilst, ka mājās gatavotās maskas kļūst aizvien populārākas mūsdienu sabiedrībā, jo tās ir daudz dabiskākas un arī izmaksā daudz lētāk, salīdzinot ar tām sejas maskām, kuras var iegādāties veikalos.

Lietojot sejas maskas, ir jāpievērš uzmanība arī tās turēšanas ilgumam, jo, ja noturēsi pārāk ilgi, tad tu vari radīt kairinājumu sejas ādai, toties ja masku turēsi īsu laiku, tad pastāv liela iespēja, ka rezultāts nebūs īpaši pamanāms. Lielāko vairumu masku ir jātur uz sejas, sākot no 5 minūtēm līdz pat 30 minūtēm. Sejas masku vislabāk iesaka noskalot ar siltu vai vēsu ūdeni.

Lai vasarā pasargātu sevi no sejas ādas apdegumiem, tiek rekomendēts lietot pretiedeguma krēmus, tādā veidā pasargājot savu ādu arī no ātrākas novecošanas. Pretiedeguma krēmus ir ieteicams lietot arī pirms solārija apmeklējuma.

Noteikti liela uzmanība ir jāpievērš sejas kopšanai pirms došanās gulēt, lai āda pa nakti atpūstos no dekoratīvās kosmētikas, dažādiem netīrumiem un citiem nevēlamiem piesārņojumiem, tāpēc, pirms dodies gulēt, noteikti attīri sejas ādu ar tai speciāli paredzētiem līdzekļiem – pieniņiem, losjoniem, attīrošajām putām, sejas ziepēm u.c.

Reklāma: Apvieno kredītus Lietuvā

Svarīgi ir izvēlēties sev piemērotāko sejas ādas attīrīšanas līdzekli, tāpēc tev ir jāņem vērā dažas ļoti svarīgas un būtiskas lietas – tavs sejas ādas tips, attiecīgā attīrošā līdzekļa pareizas lietošanas noteikumi un mērķis, kādam paredzēts līdzeklis (dekoratīvās kosmētikas noņemšanai utt.).

Gribētos piebilst, ka nav ieteicams arī pārspīlēti daudz veikt sejas tīrīšanu. Pilnībā pietiks, ja jūs to darīsiet vismaz vienu reizi dienā.

Gribi veselīgu sejas ādu? Tad sporto, ēd veselīgi un izmanto sev piemērotos sejas attīrīšanas līdzekļus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *